Kryeparlamentari i Turqisë e uron nëpërmjet telefonit Albin Kurtin për postin e ri

Kryeministri Kurti dhe kryeparlamentari Şentop, biseduan për mundësitë e bashkëpunimit mes dy shteteve dhe parlamenteve, për takimet e radhës dhe për shkëmbimin e ideve...

Haradinaj: Qytetarët do të zhgënjehen nga qeveria Kurti

“I kam telefonuar dje kryeministrit Kurti dhe e kam uruar. Ishte një bisedë e shkurtë por korrekte duke i uruar sukses për besimin që...

Kurti: Vizitën e parë zyrtare do ta bëjë në Shqipëri

Kryeministri Albin Kurti, tha se Qemail Minxhozi është një mik i afërt i tij dhe se si kryeministër i Republikës së Kosovës, vizitën e...

Ligji e demanton Osmanin: Fotografia e Presidentit vendoset në vend të dukshëm/ballor

Gjatë ditës, ajo ka thënë se nuk e ka larguar nga kabineti i saj fotografinë e presidentit Hashim Thaçi, por vetëm e ka zhvendosur...

QUINT për qeverinë e re: Rend, ligj, reforma dhe marrëdhënie të mira fqinjësore

Kryeministri i ri i Kosovës, Albin Kurti me një ceremoni zyrtare mori detyrën e kreut të qeverisë. Pranim dorëzimi i detyrës u bë nga...

Kurti e mbyll ditën e parë si kryeministër me ambasadorin Heldt

Mediat janë lejuar të marrin vetëm pamje, nuk ka pasur deklarime. Kurti ditën e parë si kryeministër e kishte shumë të ngjeshur. Ai në ora 11...

Musliu- Shoshi i reagon Vjosa Osmanit: Ditën e parë të punës e nise me...

“Kryetarja e Kuvendit, znj. Osmani, për më pak se një ditë, më bindi mua dhe shumë qytetarë të Kosovës, se ditën e parë të...

Kosnett pas takimit me Kurtin: SHBA dhe Kosova të përkushtuar për partneritet të ngushtë

Kosnett ka shkruar se SHBA-të mbeten të përkushtuara për partneritet të ngushtë me Kosovën. “Takim pozitiv me kryeministrin Kurti për ta uruar atë për formimin...

Ky është amerikani që e ndihmoi Kurtin të bëhet Kryeministër

Arun Chaudhary ka publikuar fotografitë e Albin Kurtit sot gjatë parakalimit pranë gardës së FSK-së, duke shkruar se është e mundur që të krijohet...

Gratë më të pushtetshme në institucionet e reja të Kosovës

Për herë të parë që nga formimi i institucioneve të Republikës së Kosovës, në qeverinë e re të drejtuar nga Albin Kurti, që përbëhet...

Opinione