Përmbyset traktori, humb jetën 70-vjeçari

Një 70-vjeçar ka humbur jetën si pasojë e një aksidentit në Lezhë. Ngjarja ka ndodhur në fshatin Tale në orën 06:50 të mëngjesit të sotëm.Sipas...

Rugova: Nuk lëshojmë pe për postin e presidentit

Nënkryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës (LDK), Haki Rugova, ka bërë me dije se kjo parti nuk do të lëshojë pe për postin e...

Kadri Veseli sot intervistohet nga Specialja

Kryetari i Partisë Demokratike, Kadri Veseli sot do të intervistohet nga Dhomat e Specializuara dhe Zyra e Prokurorit tё Specializuar tё Kosovës lidhur me...

“Më fali Zoti”/ Hu mbi vajzën nën rrë noja, rrëfimi prekës i babait: Tullat...

Dy familje të tjera nga Thumana që humbën njerëzit e tyre si pasojë e tërmetit të 26 nëntorit janë sistemuar në banesat sociale në...

Rindërtimi pas tërmetit: Ndërtuesit 3 % për strehim social, të paguajnë dhe ata që...

Dy javë pas tërmetit, kryeministri Edi Rama u bëri të qartë ndërtuesve se 3 % të sipërfaqes së ndërtimit do ta japin për strehimin...

Aktakuzë ndaj tri grave kosovare, dyshohet se ndihmuan ISIS-in

Prokuroria Speciale e Kosovës ka ngritur aktakuzë ndaj tri grave kosovare të dyshuara për pjesëmarrje në luftën e Sirisë.Prokuroria njofton se të dyshuarat akuzohen...

Ambasada zvicerane mbështet reagimet kundër deklaratave të Vuçiqit për Reçakun

Ambasada e Zvicrës në Kosovë dhe Fondi për të Drejtën Humanitare në Kosovë kanë përkrahur reagimet e ashpra kundër deklaratave të presidentit serb, Aleksandar...

Rama: Më 16 dhjetor raporti paraprak për dëmet nga tërmeti

Kryeministri i Shqipërisë Edi Rama deklaroi sot në mbledhjen e dytë të Komitetit Kombëtar të Rindërtimit se më 16 dhjetor do të mund të...

OSBE-ja paralajmëron Shqipërinë të mos kufizojë lirinë e mediave online

Organizata për Siguri dhe Bashkëpunim në Evropë (OSBE) u ka bërë thirrje autoriteteve në Shqipëri që të ndryshojnë projektligjin rreth sistemit të ri të...

LDK e LVV optimiste se marrëveshja do të arrihet gjatë javës

Sot ka nisur regjistrimi i deputetëve të rinj të legjislaturës së shtatë të Kuvendit të Kosovës. Gjatë ditës deputetë të LDK-së e LVV-së, kanë...

Opinione