Cardi B largohet nga filmi “Assisted Living” një javë para fillimit të xhirimeve

Cardi B është tërhequr nga një film i “Paramount Players” një javë përpara se të fillonte prodhimi, sipas Deadline.

Tani, “Paramount Pictures” ka mbyllur plotësisht prodhimin e filmit, sipas disa raporteve.

Reperja 29-vjeçare do të luante në një komedi të quajtur “Assisted Living”, në të cilën personazhi i saj u akuzua gabimisht për kryerjen e një krimi dhe u fsheh në shtëpinë e të moshuarve të gjyshes së saj.

Foto: Shutterstock

Cardi B zgjodhi të largohej nga filmi për shkak të zgjatjes së tepërt, thuhet në raport. Kastet dhe ekipi thuhet se janë informuar për ndryshimin e papritur të planeve.

“Assisted Living” do të ishte filmi i tretë i Cardi. Muzikanti u shfaq për herë të parë në filmin “Hustlers” të vitit 2019 përkrah yjeve si Jennifer Lopez, Constance Wu, Keke Palmer, Lizzo si një nga disa striptiste që punonin në një klub striptizmi në New York.

Foto: Getty

Vitin e kaluar, Cardi bëri debutimin e saj në “Fast and Furious” si Leysa në “F9”, filmi i pestë me fitimet më të larta të vitit 2021, sipas BoxOfficeMojo.com.

Në fillim të këtij viti, Cardi fitoi një padi për shpifje kundër YouTuber-es, LaTasha Kebe, e njohur ndryshe si Tasha K, e cili u shpall fajtor për shpifje, pushtim të privatësisë dhe shkaktim të qëllimshëm të shqetësimit emocional, sipas dokumenteve gjyqësore, shkruan People.

Foto: Getty

Cardi mori gati tre milionë dollarë dëmshpërblim pas vendimit, sipas Billboard.

“Pas gati katër vitesh shpifjesh të përsëritura kundër meje, të qenit në gjendje të largohem nga kjo fitimtare më sjell lumturi të madhe”, tha reperi në atë kohë.

“Mendova se kurrë nuk do të dëgjohesha apo do të shfajësohesha dhe u ndjeva plotësisht e pafuqishme dhe e pambrojtur. Nuk e kam marrë kurrë të mirëqenë platformën që fama ime më lejon të kem, kjo është arsyeja pse për më shumë se tre vjet iu përkushtova çdo burim që duhej të kërkoja drejtësi”, kishte deklaruara Cardi B.