Capital T bën dedikimin më të bukur në koncert për Shaqirin e Xhakën

Teksa po mbahet kampionati botëror, djemtë shqiptarë fituan miliona zemra pas paraqitjes së tyre në kombëtaren e Zvicrës.

Pas fitores ndaj Serbisë, shqiptarët gjithandej festuan në shtëpitë e tyre, në rrugë e po ashtu edhe në klube të natës, shkruan lajmi.net.

Në koncertin e tij të fundit në Zvicër, Capital T ia dedikoi një pjesë edhe dy futbollistëve shqiptarë teksa të gjithë brohorisnin emrin Xherdan Shaqiri dhe Granit Xhaka.

GJithashu, pas humbjes së djeshme nga Portugalia, reperi sërish është shprehur se i mbështet ata./Lajmi.net/