Camila Cabello flet për herë të parë rreth ndarjes nga Shawn Mendes: Prioritetet e mia ndryshuan

Tre muaj e gjysmë pasi i dha fund lidhjes së saj me Shawn Mendes, Camila Cabello zbuloi se çfarë e çoi në ndarje, pavarësisht faktit se ajo ende ‘e dashuron’ Shaën.

Camila Cabello nuk ka asnjë hatërmbetje ndaj Shawn Mendes pas ndarjes së tyre. Të dy u ndanë në nëntor 2021 dhe Camila tani ka zbuluar se ishte thjesht procesi i rritjes që ndikojë në ndarje.

“Ato vite që ishim së bashku – fokusi im ishte vetëm, ‘Si mund të jetoj një jetë të lumtur dhe të jem në një marrëdhënie të lumtur dhe të shëndetshme?’” i shpjegoi Camila në New Music Daily në Apple Music 1.

Foto: Shutterstock

“Po bëja terapi shumë. Fokusi im ka ndryshuar vërtet. Dhe edhe tani ndërsa jam në modalitetin promo, sinqerisht, nëse nuk po argëtohem, cili është qëllimi? Mendoj se ndërsa po rritem, prioritetet ndryshojnë. Dhe ndihem sikur ishte kështu për ne të dy”, tha këngëtarja.

Camila tutje shtoi se ajo dhe Shawn “po mësojnë se si të jenë të rritur të shëndetshëm” pas ndarjes së tyre.

Fatkeqësisht, kjo do të thoshte se ata duhej të fokusoheshin në karrierën e tyre, në vend të njëri-tjetrit.

Foto: Getty Images

Tani, Camila po përdor procesin e shkrimit për albumin e saj të ardhshëm, Familia , i cili do të publikohet më 8 prill.

Më 4 mars, Camila publikoi një këngë të re , “Bam Bam”, nga Familia, dhe nuk mund të mohohet se teksti është për marrëdhënien e saj me Shawn.

“Unë mendoj se ajo që ne po përpiqeshim të kuptonim në varg është vetëm se … gjërat ndryshojnë dhe gjërat marrin kushte vërtet të papritura”, tha Camila, për tekstin.

Foto: Getty Images

“Dhe vetëm duke e treguar këtë përmes detajeve aktuale të saj. Sepse për mua, unë e dua Shawn. Dhe ndihem sikur nuk ka asgjë tjetër veç dashurisë për të”, shtoi ajo.

Camila dhe Shawn ishin së bashku për më shumë se dy vjet kur i dhanë fund lidhjes së tyre romantike në vitin 2021. Para kësaj ata kishin qenë miq dhe bashkëpunëtorë të ngushtë prej vitesh. Duket se të dy kanë mbetur në marrëdhënie të mira gjithashtu – në janar, ata u ribashkuan për të kaluar pak kohë së bashku në Miami.