Brahim: Milani duhet të vazhdoj kështu dhe të luftojmë për Seria A

Spanjolli u huazua te “Rossonerët” gjatë verës dhe ka zhvilluar 19 paraqitje në Seria A këtë edicion, transmeton lajmi.net.

Huazimi i Real Madridit tha se ata duhet të vazhdojnë se bashku dhe të luftojnë deri në fund për Seria A.

“Kemi krijuar skuadër që na bashkon lojtarëve të rinj dhe ata me eksperiencë”.

“Duhet të vazhdojmë në këtë mënyrë që të arrijmë qëllimet tona dhe të luftojmë për titullin e Seria A”.

“Milan renditët në pozitën e dytë, gjashtë pikë prapa Interit, por “Neurazzurët” kanë një ndeshje më pak të zhvilluar.