Biden: Putin nuk ka një rrugëdalje për luftën në Ukrainë

Presidenti i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Joe Biden, ka thënë se është i shqetësuar se udhëheqësi rus Vladimir Putin nuk e ka një strategji për të dalë nga lufta në Ukrainë.

“Nuk ka rrugëdalje tani dhe unë po përpiqem të kuptoj se çfarë do të bëjmë ne për këtë”,ka thënë Biden.

Biden ka theksuar se Putini kishte menduar se pushtimi i Ukrainës do ta shpërbënte NATO-n, shkruan Skyneës, transmeton KlanKosova.tv.