Beyonce e veshur me fustan të kreatorëve kosovarë Lexo me shume: http://rtv21.tv/beyonce-e-veshur-me-fustan-te-kreatoreve-kosovare/ © RTV21.tv

Emra të njohur ndërkombëtar ua besojnë veshjet dyshes shqiptare Kujta&Meri.

Punën e veshjes tani edhe Beyonce ia ka besuar dizajnerëve shqiptar Kujta dhe Merit, dyshja janë kujdesur për fustanin e këngëtares, e cila shkëlqeu me pamjen e saj në një organizim ku morri pjesë të shtunën, shkruan lajmi.net.

Ky fustan me ngjyrë të zezë i hapur në pjesën e këmbës është dizajnuar nga dyshja shqiptare Kujta dhe Meri.

Me këtë veshje Beyonce mori pjesë në ditëlindjen e reperit amerikan Diddy, dhe ajo ishte e shoqëruar edhe nga burri i saj Jay Z.