Bella Hadid ndan disa momente emocionuese me mijëra ndjekës në Instagram

Willow Smith, një modele amerikane ka diskutuar lidhur me pasigurinë që mund ta kenë fytyrat publike gjatë paraqitjes së tyre në media, shkruan lajmi.net.

Ndërkohë, Bella e ka përkrahur për mendimin e dhënë gjithashtu edhe e ka falënderuar për shkak se i ka ndihmuar dhe i ka dhënë forcë t’i ndajë disa momente kur ajo është ndjerë jo edhe mirë.

Modelja në imazhet që ka zgjedhur t’i postojë shihet duke qarë për arsye të ndryshme derisa ka shkruar edhe një mbishkrim.

“Të dua ty dhe fjalët e tua. Më bëre të ndihem pak më pak e vetmuar dhe kjo është arsyeja pse do të doja ta postoja këtë. Njenja e të menduarit se je mjaftueshëm i mirë ose të jesh i pasigurt për artin tënd- është e natyrshme- por në të njëjtën kohë, ndihem sikur më është mësuar. Të gjithë njerëzit janë të ndryshëm, çdo njeri ka diçka kaq të veçantë dhe unike për të ofruar. Dhe njerëzit harrojnë se të gjithë ndihen në thelb njësoj: të humbur, të hutuar, të pasigurt pse janë këtu. Atë ankth, si, të gjithë po e ndjejnë atë– dhe përpiqen ta mbulojnë atë në një farë mënyre. Ne do të bashkohemi në të metat tona. Në pasiguritë tona, në gëzimin tonë, në lumturinë tonë dhe pranojini të gjitha si të bukura dhe të natyrshme. Kjo është pothuajse e përditshmja ime, çdo natë. Prej disa vitesh.

Mediat sociale nuk janë reale. Për këdo që ka vështirësi, ju lutemi mbani mend këtë. Ndonjëherë gjithçka që duhet të dëgjoni është se nuk jeni vetëm. Pra, nga unë tek ju, ju nuk jeni vetëm. Unë të dua, të shoh dhe të dëgjoj. Vetë-ndihma dhe sëmundja mendore/çekuilibri kimik nuk është linear dhe është pothuajse si një slitë rrotulluese e rrjedhshme me pengesa… ka uljet dhe ngritjet e veta, dhe anash. Por unë dua që ju të dini, ka gjithmonë dritë në fund të tunelit, dhe slitë me rul gjithmonë ndalon plotësisht në një moment. (Gjithmonë ka vend që ai të rifillojë, por për mua ka qenë gjithmonë mirë të dija se edhe nëse janë disa ditë, javë ose muaj, ai përmirësohet, në një farë mase, edhe për një moment. ) M’u desh shumë kohë për ta kuptuar këtë në mendjen time, por kam pasur mjaft dështime dhe djegie për ta ditur këtë: nëse punoni mjaftueshëm për veten tuaj, duke kaluar kohë vetëm për të kuptuar traumat tuaja, shkaktarët, gëzimet dhe rutinën tuaj, do jini gjithmonë në gjendje të kuptoni ose të mësoni më shumë për dhimbjen tuaj dhe si ta trajtoni atë. Kjo është gjithçka që mund të kërkoni nga vetja. Gjithsesi. Nuk jam i sigurt pse, por është gjithnjë e më e vështirë të mos ndaj të vërtetën time këtu. Faleminderit që më patë dhe faleminderit që më dëgjuat. Unë të dua”, shkruan Bella.