Befasohen Lakers, pësojnë humbjen e dytë radhazi

Në këtë ndeshje u vërejt mugnesa e Anthony Davis, ndërsa 22 pikët e LeBron James nuk mjaftuan që Lakers ta fitojnë ndeshjen, përcjell lajmi.net.

Pistons në anën tjetër u treguan një skuadër më e mirë, duke fituar tre çereket e ndeshjes (31:34, 27:22, 20:26, 14:25).

 

Me një humbje tjetër, Lakers zbresin gjithashtu edhe nga tabela për një pozitë, duke u renditur kështu e treta në Konferencën Perendimore.

Në anën tjetër, Pistons kanë vetëm pesë fitore dhe janë në vendin e parafundit në Konferecën Lindore./Lajmi.net/