Bastisje tek shtetasi i Kosovës në Kondovë të Sarajit! Policia gjen bomba, raketë RPG dhe municione

Policia mëngjesin e sotëm me urdhër të gjykatës ka kryer bastisje në shtëpinë e personit G.B. 37 vjeç, shtetas i Kosovës me vendbanim në Kondovë të Sarajit të Shkupit dhe tek partnerja e tij 34-vjeçe A.Gj. nga Shkupi, ku ka gjetur armatim dhe municione, përcjell TV21.

“Gjatë bastisjes te G.B., u gjet edhe A.G., si dhe tre granata dore, një raketë dore-zolja, një pistoletë, një pjesë pistolete, katër karikatorë nga një pushkë automatike, 164 fishekë të kalibrit të ndryshëm dhe gjashtë plumba gjueti”, thuhet në njoftimin e MPB-së.