Barcelona rivalizon Newcastle dhe Chelsean në garë për yllin e Bayernit

MUNICH, GERMANY - SEPTEMBER 29: Robert Lewandowski of FC Bayern Munchen celebrates with his team mates after scoring his sides first goal during the UEFA Champions League Group Stage match between Bayern Munchen and Dinamo Kiev at Allianz Arena on September 29, 2021 in Munich, Germany (Photo by Andrey Lukatsky/BSR Agency/Getty Images)

Gjermani ka qenë ndër yjet kryesorë në “Allianz Arena”, edhe pse kohëve të fundit disa herë është titullar e disa herë në stol, transmeton lajmi.net.

Newcastle që disa muaj kanë qenë të lidhur me Sule, derisa edhe Chelsea e sheh si opsion për mbrojtje.

Por, tani raportohet se Barcelona është në pozitën më të mirë për 26-vjeçarin, që e shohin si pasuesi adekuat i Gerard Pique.

Barcelona është duke punuar për nënshkrimin me disa yje me shpresën që të përforcojë skuadrën për të garuar për top katër.

Ndërkohë, do ishte një humbje e madhe për dy klubet angleze që e pëlqejnë gjermanin.