Barcelona prezanton fanellat e reja për sezonin e ri

Barcelona dhe Nike bashkohen edhe një herë për një tjetër fushatë për fanellat e reja, teksa kampionët e të La Ligës kërkojnë të festojnë rikthimin e tyre në krye të futbollit spanjoll.

Me Xavi që ktheu lavdin në ‘Camp Nou’, mbështetësit kanë mësuar fanellën e tyre të parë.

Nike zbuloi fanellën e re të Barcelonës 2023-2024 në shtëpi më 15 qershor, frymëzuar nga klubi i parë i tifozëve të femrave nga viti 1971 që luajti ndeshjen e parë të futbollit për femra në ‘Spotify Camp Nou’. Kompleti i ri i shtëpisë ka vija klasike të gjera me ngjyra origjinale blaugrana, por me një detaj domethënës – distinktivin e vendosur në një diamant.

Gjiganti amerikan i veshjeve sportive ka qenë ofruesi afatgjatë i veshjeve të klubit dhe po e zgjeron këtë partneritet gjatë sezonit të ardhshëm, pasi duket se Blaugrana do të qëndrojë me ngjyrat klasike të tyre./Lajmi.net/