Arrestohet plaku nga Tetova, dyshohet se ngacmoi një të mitur

Mbrëmjen e djeshme (4-tetor) rreth orës 22:10 minuta, në rrugën ,,Todor Ciposki-Merxhan“ në Tetovë, efektivët e policisë kanë privuar nga liria 69-vjeçarin I.K. nga Tetova, me dyshimin se rreth orës 19:45, i njëjti ka prekur nëpër trupin e saj një të mitur nga Tetova, fqinje e tij. Personi në fjalë është ndaluar në Stacionin Policor të Tetovës dhe në koordinim me Prokurorin Publik po ndërmerren masa për zbardhjen dhe dokumentimin e rastit, kundër tij do të përgatitet parashtresë adekuate.