Arbana Osmani për iftar sugjeron ushqim me mish derri dhe verë të bardhë

Moderatorja Arbana Osmani njihet për gatimet e saja.

Lidhur me këtë ajo ka bërë edhe një libër ku të gjithë të pasionuarit pas kuzhinës mund ti mësojnë gatimet nga aty, shkruan lajmi.net.

Sugjerimet të ndryshme për gatime jep Arbana shpesh herë në rrjete sociale.

Së fundmi ajo për iftar ka sugjeruar tagliatelle me lule kungulli, pancetta dhe krem djathi.

Pancetta si përbërës ka mishin e derrit, dhe kombinimi me verën e bardhë nënkupton dy ushqime që në fenë islame janë të ndaluara, e aq më shumë në muajin e Ramazanit.  /Lajmi.net/

YouTube player