Ancelotti përfshinë në listë lojtarin që nuk ka të drejtë të luajë kundër Man Cityt të mërkurën

Real Madrid ka përfshirë Aurelien Tchouameni në skuadrën e tyre prej 22 lojtarësh kundër Manchester City, pavarësisht se ai nuk ishte në gjendje të luante.

Los Blancos përballen me liderët e Ligës Premier në Etihad të mërkurën mbrëma në ndeshjen e dytë çerekfinale të Ligës së Kampionëve.

Carlo Ancelotti do të jetë pa Tchouameni, i cili filloi në ndeshjen e parë që përfundoi 3-3 në Santiago Bernabeu.

24-vjeçari është pezulluar pasi mori kartonin e dytë të verdhë në kompeticion këtë sezon kundër mbajtësve të Kupës Evropiane.

Pavarësisht kësaj, francezi ende ka udhëtuar drejt Anglisë dhe do të stërvitet me skuadrën e tij përpara ndeshjes.

Mungesa e tij mund të jetë një goditje e madhe për Realin, me Tchouameni – një mesfushor natyral që ka luajtur shpesh si qendërmbrojtës këtë sezon – duke bërë 34 paraqitje për klubin në të gjitha garat.

Ka të ngjarë që Nacho Fernandez ose Eder Militao të hyjnë në zemrën e mbrojtjes në mungesë të tij.