Alketa Vejsiu pranon: Disa gjëra mund të kishin shkuar më mirë!

Alketa Vejsiu së bashku me Vera Grabockën ishin organizatoret e ‘Festivalit të këngës’, përkundër faktit që ky ‘event’ muzikor startoi shumë mirë përfundimi ishte paksa i ‘hidhur’ për pjesëmarrësit.

Por në përgjithësi duket se prezantuesja është e lumtur me ecurinë e festivalit edhe pse pranon se disa gjëra mund të kishin shkuar më mirë.

“Keto kane qene nder ditet me te bukura te jetes time ne ekran!
Mund te kisha bere disa gjera me mire! Disa gjera mund te kishin shkuar me mire!
Gjithmone ka hapsira per me mire!
Por kam e kam marre ate kenaqesi te madhe ne nje fraze te perseritur disa here; “Solle nje fryme te re ne kete Festival”! Ky ishte Festivali i Shqiptarve, por ne kete edicion ishte edhe pak ”Festivali Im” ne sensin e ideve jo te perkatesise! Bashke me nje skuader te papare profesionistesh ndertuam kete projekt te bukur!

Ne qe dalim ne ekran marrim kenaqesite, por edhe goditjet!
Thjesht kam arritur ne nje stad qe ne keto momente lumturie askush s’me lendon dot kaq thjeshte!
Kam qene dhe do te mbetem parimore dhe do te luftoj fort per vlerat permes modelit tim!

Kete pune se bej per cmime, trofe brohoritje, e bej sepse zemra me drejton tek gjerat qe dua fort.
Thembren e Akilit se prekni dot! Prezantimi mund te kishte ca gjera me mire, But I Did it! Ne menyren me origjinale dhe te sinqerte. Dhe u argetova shume!
Po, ndersa une realizoja endrren per te cilen kam punuar 20 vjet rresht, disa parazit dixhital kruanin koken per te gjetur ndonje fraze qe do mund te me c’orientonte! Nuk ja dolen dot!
Do te mbetem nje entuziaste e jetes!
I kam kembet e vendosura fort ne toke, por jam konfidente!
Jam e thjeshte, por nuk lejoj askend te kuotoje punen time!
Jam e drejte dhe me integritet dhe nuk merrem me individet por me parimet!
Jam ketu ku jam sepse E MERITOJ!
Dhe sme intereson mendimi i atyre qe s’duan ta shohin dhe perqafojne progresin!
Festivali suksesin dhe punen e te gjitheve e tregoi me rezultat!

Nuk mund te rri pa ju shprehur mirnjohjen time te thelle, perunjesine perpara publikut🙏
Me krenari mund te them qe, Po ishte dhe pak Recitali Im sepse une nuk jam stereotip i Vajzes Kukull qe ska cte beje pervecese te perplase qerpiket ne skene!
Ne pritje te realizimit te endrres se rradhes…
Deri atehere le te shpresojme qe qielli do te jete i paster dhe me yje si kjo mbremje sonte ne Tirane” ky është postimi i plotë i Alketës.