Akuzohet për probleme me drejtësinë: Reagimi epik i Luiz Ejllit

Këngëtari Luiz Ejlli, po flitet që ende nuk i ka mbyllur problemet me drejtësinë.

Më datë 26 shkurt, Prokuroria e Fierit pritet të japë pretencën për Luiz Ejllin, i akuzuar për veprën penale falsifikim dokumentesh kryer në bashkëpunim.

Fituesi i edicionit të dytë të akuzohet se ka falsifikuar një deklaratë noteriale për të justifikuar paratë e një personi që ishte në hetim.

Foto: Luiz Ejlli/Instagram

Dosja ndaj tij kaloi për gjykim me datën 26 dhjetor 2022, dhe sipas Kodit Penal ai rrezikon nga 6 muaj deri në 4 vjet burgim.

Pasi nuk kishte reagim nga ana e tij deri më tani, duket që këngëtari ka zgjedhur një mënyrë tjetër të kthejë përgjigjje.

Foto: Luiz Ejlli/Instagram

I njohur për humorin e tij të veçantë e ndonjëherë edhe pikant, Luiz Ejlli publikon një video në InstaStory, ku shihet duke hipur në veturë të policisë.

Në këtë video, Luizi shihet duke u afruar në veturën në të cilën shkruan “Policia e Shtetit”, hipën brenda, dhe largohet duke e vozitur. /Telegrafi/