Aktorja me famë botërore Eliza Dushku bashkë me Universitetin e Harvard-it ndihmojnë Shqipërinë

Një ndër personat që është prekur nga tërmeti në Shqipëri është edhe aktorja shqiptare me famë botërore Eliza Dushku. Ajo këtë të premte do shfaqë në Universitetin Harvard një dokumentar që e ka realizuar vetë, të titulluar “Dear Albania”. Sipas “Prive”, ajo së bashku me të vëllain Nate Dushku dhe me shumë studentë shqiptarë të Harvard-it do organizojnë këtë event bamirësie për të mbledhur fonde për familjet e prekura nga tërmeti në Shqipëri. “Shqipëri, të dua. Për të gjithë ata që u prekën nga ky tërmet shkatërrues, ju dërgojmë lutjet dhe dashurinë tonë dhe po mbledhim menjëherë ndihma. Qëndroni të fortë. Jemi me ty Shqipëri”, ka shkruar Eliza direkt pasi mori vesh për tragjedinë e madhe që preku vendin tonë.