Adelina Ismajli është një nga këngëtaret më të njohura në Shqiëpri. Karriera e saj në muzikë ka filluar që në vitet ’90 dhe ka sjellë hite të shumta. Por, që nga viti 2012 Adelina hoqi dorë nga muzika dhe nuk e pamë më të sillte asnjë këngë të re. E ftuar në emisionin “NIN”, Adelina tregon se arsyeja që hoqi dorë nga muzika ishte humbja e nënës së saj. Ajo shprehet se nuk mund të kthehej në skenë kur sytë e nënës nuk e shihnin më. “Ka qenë një thyerje e madhe emocionale kur mami u nda nga jeta. Në atë moment e kam pasur plotësisht të pamundur të jem në skenë e mos t’i kemi dy sytë e mamit që më shohin. Nuk e pashë të arsyeshme të isha në skenë të këndoja”, u shpreh Adelina.

Numri 10 kthehet në Katalonjë më 2 janar, duke i lejuar atij vetëm dy ditë punë para derbit me Espanyol në 4 janar.

Messi, megjithatë, po punon për t’u siguruar që ai të kthehet i gatshëm për Ernesto Valverde, duke punuar jashtë në një palestër në Rosario.

Një foto e Messit ishte postuar në një palestër, në të cilën ai është parë duke stërvitur në gym.