Adele heq dorë nga kafeja: Më e vështirë se të lë duhanin

Adele është njëra nga muzikantet më të suksesshme të brezit të saj.

Albumi i saj i vitit 2011 ‘21’ është më i shituri i shekullit të 21-të, gjersa ka shitur më shumë se 120 milionë disqe dhe ka fituar 16 çmime ‘Grammy’.

Megjithatë, jo gjithçka vjen lehtë për 35 vjeçaren.

Foto: Getty Images

Ajo zbuloi së fundmi se ka vendosur të heqë dorë nga kafeja dhe si pasojë po vuan disa simptoma mjaft të rënda.

“Këtë javë vendosa të ndaloj pirjen e kafesë dhe kam pasur migrenë gjatë gjithë javës”, tha ajo.

Foto: YouTube

“Kam pasur një dhimbje koke të tmerrshme për dy ditë sepse e ndërpreva atë”, vazhdoi ajo. “Koka më dhimbte fort. Ishte sikur të kishte një stërvitje brenda kokës sime”.

Në fakt, Adele, një ish-duhanpirëse, zbuloi se kafeina ka qenë zakoni më i vështirë që ajo ka vendosur të heqë.

“Ishte më e vështirë se të lini [duhanin], më e vështirë se kur doni të ndaloni së piri”.

Foto: Getty Images

Londinezja ka ndaluar së piri kafe në një përpjekje për të reduktuar marrjen e saj të kafeinës. Megjithatë, ajo këmbëngul se trupi i saj ishte bërë aq i varur nga pijet gjallëruese saqë ishte detyruar të kërkonte një alternativë.

“Kafeina dhe adrenalina duhet të jenë të njëjta, sepse në momentin që unë ngjitem në skenë dhe të gjithë fillojnë të këndojnë, dhimbja e kokës më largohet”, shpjegoi ajo.

Foto: Getty Images

Kjo është sigurisht një mënyrë për të hequr qafe zakonin.