Abazoviq shtrëngon fortë Talat Xhaferin, ja për çka biseduan

Kryetari i Kuvendit të Maqedonisë së Veriut, Talat Xhaferi ka pritur në takim zëvendëskryeministrin e Malit të Zi Dritan Abazoviq.
Pas takimit nuk ka pasur deklarata, kurse lajmin për këtë takim, Xhaferi e ka bërë të ditur me anë të një postimi në Facebook, transmeton Klan Kosova.
“Në takimin me nënkryetarin e Qeverisë së Malit të Zi, z. Dritan Abazović, u pajtuam se të gjitha institucionet duhet të vazhdojnë të angazhohen për thellimin e marrëdhënieve rajonale si bazë për një bashkëpunim ekonomik më intensiv dhe bashkëpunim partner më intensiv për ardhmëri të përbashkët euroatlantike të gjitha rajonit”, shkruan Xhaferi.