872 raste të reja me virus dhe 22 viktima në 24 orët e fundit

Ministria e Shëndetësisë njofton se në 24 orët e fundit janë kryer 3 394 testime të dyshuara për OCVID-19 dhe prej tyre 872 kanë rezultuar pozitivë. Po ashtu në 24 orët e fundit kanë ndërruar jetë 22 pacientë, ndërsa janë shëruar edhe 412 persona. Rastet aktive me virus në vend janë 9 300.