7 viktima, 721 të infektuar me virusin korona dhe 171 të shëruar

Nga Ministria e Shëndetësisë, informojnë se në 24 orët e fundit nga 3816 testime të realizuara, 721 pacientë kanë rezultuar pozitivë me virusin korona, transmeton TV21.

Nga Instituti i Shëndetit Publik informojnë se gjatë 24 orëve të fundit kanë regjistruar 171 pacientë të shëruar, ndërkaq 7 persona e kanë humbur betejën me Covid-19.