631 qytetarë gjobiten për mosmbajtjen e maskës

Gjatë 24 orëve të fundit në të gjithë territorin e vendit tonë janë sanksionuar 631 qytetarë për mosmbajtjen e maskës, informojnë nga Ministria e Punëve të Brendshme, transmeton TV21.

Nga atje apelojnë deri te të gjithë qytetarët që të respektojnë masat dhe protokollet e miratuara nga Qeveria me qëllim mbrojtje nga virusi korona.