49-vjeçari kapet me mbi 70 000 euro të fshehura në makinë

Policia Kufitare e Kakavijës ka sekuestruar 70 900 euro dhe ka filluar procedimin për dy persona.

Policia njofton se u kap shtetasi me inicialet V.G., 49 vjeç, lindur në Sarandë dhe banues në Greqi. Gjatë kontrollit në automjetin e tij u gjet një sasi prej 70 900 eurosh, të cilat i kishte fshehur në automjet me qëllim shmangien e kontrollit.

Në cilësinë e provës materiale u bllokuan automjet dhe sasia e parave.