404 raste të reja dhe 14 viktima nga Kovid-19

Ministria e Shëndetësisë njofton se gjatë 24 orëve të fundit (23/24.10.2020) ka regjistruar gjithsejtë 404 raste të reja të të infektuarve me Kovid-19. Ndërkohë betejën e kanë humbur 14 pacientë. Instituti i Shëndetit Publik ka regjistruar 182 pacient të shëruar.