336 raste të reja dhe 17 viktima nga Covid-19

Për 24 orë në Maqedoninë e Veriut janë regjistruar 336 raste të reja nga realizimi i 3.425 testimeve, njofton Ministria e Shëndetësisë.

Janë shëruar 222 pacientë, kurse betejën me virusin Covid-19 e kanë humbur 17 persona.

Raste aktive në vend janë 12.337./TV21