22 viktima dhe 881 raste të reja me COVID

Në 24 orët e fundit në vend janë kryer 2 902 testime për koronavirus dhe prej tyre 881 kanë rezultaur pozitivë, ose 30 per qind e testeve të kryera. Po ashtu në 24 orët e fundit kanë humbur jetën 22 pacientë te diagnostikuar me COVID, ndërsa jano shëruar 806 persona.