2 marsi, sot do mbahet manifestimi i thërritur nga Presidenti Meta. Me mimoza dhe flamuj kuqezi

Pasdiden e sotme do te mbahet manifestimi i therritur nga kreu i shtetit, Ilir Meta, në mbrojtje të Kushtetutës nga ajo qe presidenti e quan grusht shteti. meta Manifestime me mimoza dhe flamuj kuqezi ne duar eshte parashikuar që të nisë në orën 17:00, për të vijuar me një parakalim përgjatë Bulevardit ‘Dëshmorët e Kombit’. Nje dite me pare presidenti i vendit, Meta, kujtoi shqitaret qe te kene me vete vetem flamujt kuqezi dhe lulet mimoza meqenëse po vjen pranvera. “Nesër ka vetëm një gjë rëndësi protesta dhe manifestimi të jetë sa më paqësor, vetëm me flamuj kuqezi, me mimoza meqë po vjen pranvera dhe thirrjet E duam Shqipërinë si gjithë Europa, dhe liri demokraci. Nesër në 2 mars ju pres të gjithëve atje. Rroftë Kushtetuta, rroftë sovrani… poshtë oligarkët.”- tha dje Meta.