1 datë e 2 festa të rëndësishme sot për Blerta Deliun

Sot për deputeten më të zëshme dhe më të dashur Blerta Deliu, është një ditë shumë e veçantë dhe më ndryshe.

Kjo pasi që vajza e saj e vetme feston ditëlindjen, dhe kjo datë për deputeten është shumë e rëndësishme, pasi po në këtë datë feston edhe ditëlindjen e saj, shkruan Kosovarja.

Po aq e rëndësishme, sa çdo vit gjen fjalët më të mrekullueshme për t’ia kushtuar së bijës, ashtu sikurse këtë vit që uroi me fjalët më të mira.

Blerta duke zgjedhur disa nga fotografitë më të dalluara me të bijën, zgjedhi këto fjalë emocionuese për të ia thënë vajzën nga zemra, të cilat ishin:

“Në datën time të lindjes u bekova me dhuratën më të mirë, me ardhjen tande në jetë Tana, drita e syve të mi.Jam fort krenare, që të shoh kah rritesh e kah bëhesh shembulli më i mirë i vajzës dhe bekimi ma i madh që kam në jetë.Paç shëndet, lumturi, dashuri, gëzime, suksese, mbarësi dhe i paç gjithmonë gjithë njerezit tu të dashur pranë. Të dua shumë  Photography: Ekrem I. Krasniqi”, shkroi ajo.

Kurse, në vijim iu shoqërojmë me fotot e mrekullueshme të tyre. /Kosovarja/