Zyrtare: Manchester City nënshkruan me Jeremy Dokun

Manchester City ka njoftuar afrimin e sulmuesit e Jeremy Doku nga Rennes, me belgun që ka nënshkruar një marrëveshje pesëvjeçare.

Anësori 21-vjeçar bëhet nënshkrimi i tretë i kampionëve evropian këtë verë, pas dyshes kroate Mateo Kovacic dhe Josko Gvardiol.

Doku luan në të dy krahët e sulmit dhe llogariti prej të rinjve më të mirë në këto pozita, ndërsa qytetarët paguan 65 milionë euro për shërbimet e tij.

 

Ai ka 14 paraqitje me Belgjikën dhe ka përvojë edhe në Ligue 1 dhe Ligën e Kampionëve.

Doku kishte 92 paraqitje në të gjitha garat për Rennes, duke regjistruar 12 gola dhe 10 asistime.