Zjarri kaplon një shtëpi në Veles, pronari humb jetën

Dje rreth orës 23:00 zjarri ka kapluar një shtëpi në lagjen Varnaliët në Veles ku si pasojë jetën ka humbur një 80 vjeçar, pronarë i shtëpisë. Ende nuk dihen shkaqet e zjarrit. Nga ekipi i zjarrfikësve të Velesit njoftojnë se zjarri është lokalizuar tërësisht dhe se nuk ka rrezik për shtëpitë në afërsi ndërsa shtojnë se po punohet për pastrimin e plotë të terrenit.