Yjet botërore organizojnë koncert virtual si shenjë falënderimi për stafin mjekësor

Lady Gaga është duke bërë bashkë disa prej yjeve botërore për një koncert virtual si shenjë falënderimi për vijën e parë të frontit në këtë pandemi.

Qytetarët e izoluar mund të hyjnë në transmetim direkt “Së bashku në shtëpi” më 18 prill.

Ylli-pop u shfaq së bashku me zyrtarët e OBSH për të njoftuar koncertin, ku yje si Billie Eilish, John Legend, Andrea Bocelli dhe Sir Elton John do marrin pjesë.

Stevie Wonder, Alanis Morissette, David Beckham dhe Idris Elba yje që testuan pozitiv me virus po ashtu do jenë pjesëmarrës.