Vuçiqi pritet me flamurin “Autochthonous” dhe atë të Kosovës në Davos të Zvicrës

Davos, 17. januara 2023.- Na hotelu u Davosu gde se održava Svetski ekonomski forum, preko puta hotela u kojem æe odsesti predsednik Srbije Aleksandar Vuèiæ okaèena je zastava "velike Albanije", javlja izveštaè Tanjuga iz tog švajcarskog zimovališta. FOTO TANJUG/ STR, fotografija niske rezolucije/ nr

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, po merr pjesë në Forumin Ekonomik Botëror që po mbahet në Davos të Zvicrës.

Ndërkohë, një befasi për Vuçiqin është shfaqur përballë hotelit ku do të qëndrojë ai, pasi në një mur është varur flamuri “Autochthonous” krah flamurit të Kosovës, shkruan N1, transmeton Klankosova.tv.

Siç raportojnë mediat, kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, do të marrë pjesë të enjten në një panel për Ballkanin Perëndimor, ku të pranishëm do të jenë të gjithë liderët e BP-së, por edhe zyrtarë të shumtë evropianë.