Vuçiq në video takim me Merkelin, diskutojnë për Kosovën dhe koronavirusin

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq do të zhvillojë sot “video takim” me kancelaren gjermane, Angela Merkel, ka bërë të ditur kabineti i presidentit serb.

Vuçiq ka paralajmëruar se temat kryesore të diskutimit do të jenë vazhdimi i dialogut me Kosovën dhe sidomos gjendja e krijuar pas shpërthimit të epidemisë së koronavirusit.

Më herët ishte caktuar që Vuçiq ta vizitonte Berlinin të hënën por vizita është anuluar për shkak të koronavirusit.