Vuante nga një sëmundje e rëndë, ndahet nga jeta këngëtarja e Roxette

Ka ndërruar jetë në moshën 61-vjeçare, ylli i pop-it, Marie Fredriksson.

Këngëtarja suedeze e Roxette , e mirënjohur për hitin e saj “It Must Have Been Love” vuante nga sëmundje e rëndë prej vitesh.

Mësohet se Fredriksson u nda nga jetë në spital, mëngjesin e djeshëm.

“Me dhimbje të madhe na duhet të lajmërojmë se një nga artistet tona më të dashura dhe më të mëdha nuk është më”, u shpreh menaxheri i saj.