Vritet një 62-vjeçar në Shkup, arrestohet djali i tij

Në rrethinën e Karposhit, policia nga SPB Shkup dje në orën 21:00 kanë arrestuar M.I. (33) nga Shkupi.

“Në rrethinën e Karposhit, zyrtarë policorë nga SPB Shkup dje në orën 21:00 kanë arrestuar M.I. (33) nga Shkupi, në bazë të kallëzimit të orës 12:50, se në shtëpinë e tij në Gazi Babë është gjetur i vdekur babai i tij J.I (62).

Mjeku nga Shërbimi i Urgjencës Mjekësore ka konfirmuar vdekjen dhe plagët e marra nga armë zjarri.

Një ekip nga SPB Shkup ka inspektuar vendin e ngjarjes dhe pranë të ndjerit janë gjetur disa gëzhoja.

Pas dokumentimit të plotë të rastit do të dorëzohet parashtresa përkatëse”, njoftojnë nga MPB.