VMRO dhe BDI pritet të krijojnë bashkë tensione etnike, ja në cilën datë!

VMRO DPMNE dhe BDI janë të dëshpruara dhe këtyre ditëve pritet të krijojnê bashkërish tensione ndëretnike. Kështu parashikon analisti i njohur maqedonas Sasho Ordanovski në kolumnën e tij të fundit, transmeton Gazeta Lajm.
Sipas Ordanovskit është caktuar edhe data për tensione, kurse janë trajnuar edhe grupet e këtyre dy partive enkas për të shkaktuar incidente ndëretnike. Sipas Ordanovskit, kulmi i tensioneve prutet të jetë 26 marsi, dita kur në Shkup luhet ndeshja mes kombëtareve të Maqedonisë së Veriut dhe Kosovës.