Vetëvendosja zgjerohet edhe në Amerikë, shqiptarët bashkohen rreth saj!

Te dashur familjar dhe miq te FB qe jetoni ne Amerike,
Ju bej thirrje qe ti bashkangjiteni LVV ketu ne Amerike, me qellim qe te shpetojme Kosoven nga kapesit e shtetit, nga ata qe shkaterruan te ardhmen e Kosoves, duke bere pazare te uleta vetem e vetem per te shpetuar lekuren e tyre dhe per ti ruajtur parat te cilat ia vodhen popullit.

Eshte detyre dhe obligim i sejcilit prej nesh, qe te kontribojm per te miren e Kosoves.
Gabimet e njepasnjeshme te partive te cilat kane qeverise me Kosoven tash e 20 vjet, po i paguajme tash, por nuk duhet qe te lejojme qe keto gabime te vazhdojne.

Me LVV nuk do te kete gabime strategjike per Kosoven, por vetem perparim dhe zhvillim; LVV na e vertetoi kete gje gjate qeverisjes se tyre te pastert, edhe pse shume te shkurte.

Zgjedhjet ne Kosove jane afer, edhe pse te gjitha partite e tjera jane kunder ketyre zgjedhjeve, sepse ata e dijne mire se cfar do te jete rezultati i tyre. Populli ka me i denu per mashrimet dhe gabimet 20 vjeqare, andaj ata i ka kap paniku dhe do te behen bashke per te shpetuar dhe zgjatur pushtetin e tyre edhe ndonje dite.

Prandaj, behu aktivist ose antare i LVV- dega SHBA. Zgjedhejt e brendshme jane afer; votone ate i cili ka integritet, dije dhe guxim ne menyre qe te jeni te perfaqesuar dinjesisht.

Anëtarësimi juaj në Lëvizja Vetëvendosje – Qendra SHBA vlen shumë për të ardhmen e Atdheut tonë. Kontaktoni tani duke shkruar porosi në m.me/lvvshba, duke dërguar email në [email protected] ose thirrni në numrin e telefonit (929) 400-7085. Faleminderit paraprakisht. #shperndaje #LVV #ShBA #Amerik

Lëvizja Vetëvendosje – Qendra SHBA
Nonprofit Organization
New York, NY
Send Message