Vëllau i Merita Visokës: Kur erdhë FSK-ja shihej xhelozi tek maqedonasit

Dita e së shtunës ishte tragjike për familjen Pacolli, ku përderisa po shkonin me veturën e tyre për në Shkup, ata u goditën nga një veturë tjetër dhe përfunduan në lumin Lepenc, nga 4 persona që ndodheshin në veturë, 3 prej tyre tani më kanë humbur jetën, ndërsa vetëm djali 20 vjeçar ka arritur të shpëtoj.
Ai në një rrëfim për lajmi.net ka folur edhe për shtetin maqedonas që morri pjesë në procesin e kërkim shpëtimit të veturës.

‘’Kur erdhën trupat e FSK-së e shisha një xhelozi tek ana maqedonase, makina është gjetura falë dronitë të ekipeve nga Kosova, qaty është krijuar xhelozia e maqedonëve’’ ka thënë Xhavit Visoka.

Une e di që kur është në pyetje jeta e motrës sime nuk ia veti ligjet asnjë shteti, thotë më tutje Visoka./lajmi.net/