United në garë për transferimin e Abraham

Tammy Abraham thuhet se po kërkon rikthimin në Premier League dhe tashmë ka një skuadër të interesuar për të.

Ylli i Romës, Tammy Abraham po shikon opsionet për t’u kthyer në kampionatin anglez, pasi bëri një aventurë të mirë me romakët.

Sipas raportimeve të ‘Corriere dello Sport’, Man United duan të nënshkruajnë me Tammy Abraham, përcjell lajmi.net.

Raportimet po ashtu përmendin edhe faktin që është vet sulmuesi që po shtynë për rikthim në Angli.

Të interesuar për ish-lojtarin e Chelsea janë edhe nga skuadra e Arsenal.

Mbetet të shihet nëse do të ketë një ofertë të mirë drejt Romës, për kartonin e Abraham.