U godit nga rryma elektrike, ndërron jetë një person nga Shkupi

MPB ka njoftuar se gjatë ditës së djeshme, një person i moshës 66 vjeçare ka ndërruar jetë si pasojë e rrymes elektrike.

“Më datë 25.05.2024 në orën 20.45 në SPB Shkup është denoncuar se në oborrin e shtëpisë familjare në rajonin e Bit Pazarit, përderisa V.P (66) nga Shkupi, ka kositur barin me kositëse të improvizuar është goditur nga rryma elektrike dhe ka vdekur”, thuhet në njoftimin e MPB-së.