Tyga i bën dhuratë Avril Lavignes një gjerdan diamanti në vlerë 75 mijë eurosh

Tyga dhe Avril Lavigne ditë më parë konfirmuan lidhjen e tyre të dashurisë.

Ata tashmë po kalojnë momente të bukura bashkë, gjersa së fundmi reperi ia ka bërë një dhuratë artistes së “Complicated”.

Ylli i “Rack City”, 33-vjeç, thuhet se ia kë blerë një gjerdan me diamant këngëtares 38-vjeçare.

Gjerdani që Tyga ia bleu Avril Lavignes

Argjendari i famshëm me bazë në qytetin e Neë Yorkut, Eric Mavani, tha se zinxhiri përmban 50 karat diamante të zinj, të bardhë dhe safirë rozë.

Në gjerdan gjithashtu është i shkruar emri i Lavigne dhe një A në pjesën e punuar rozë.

Gjerdani që Tyga ia bleu Avril Lavignes

Avril duket se e ka pëlqyer këtë dhuratë pasi e kishte vënë menjëherë në qafë në një dalje të çiftit të ri në Los Angeles.

Tyga – i lindur në Micheal Ray Stevenson – thuhet se i kërkoi Mavanit të bënte gjerdanin me porosi tre javë më parë – rreth kohës kur zëdhënësit e Lavigne konfirmuan për Page Six se ajo anuloi fejesën e saj me Mod Sun, 36 vjeç.

Tyga dhe Avril Lavigne

Lavigne dhe Tyga duhet theksuar se janë parë bashkë në disa evente të famshme.

Dyshja morën pjesë edhe në festën Mugler x Hunter Schafer, ku zyrtarizuan romancën e tyre duke ndarë një puthje dhe duke ecur dorë për dore përpara gjithë turmës. 

Tyga dhe Avril Lavigne