Tronditet Gjermania, humb jetën deputetja nga partia e kancelares Merkel

Deputetja në partinë e kancelares gjermane, Angela Merkel ka humbur jetën, pasi u rr ë z u a gjatë një fluturimi për në Gjermani, raportojnë mediat e huaja.
Karin Strenz, 53 vjeçe, po fluturonte në Frankfurt nga Kuba bashkë me burrin e saj, kur humbi ndjenjat të dielën.
Avioni bëri një ulje e m e r gj e n t e në Aeroportin Shannon, Co Clare, Irlandë, rreth orës 7:30 të mëngjesit.
Ekipet mjekësore nuk arritën të sh p ë t o n i n Strenz dhe ajo u shpall e v d e k u r në spital.
Mbetet e paqartë se çfarë e shkaktoi v d e k j e n e saj, por do të kryhen ekzaminimet për të vërtetuar pse gruaja humbi ndjenjat.
Nuk dihet ende pse ajo kishte udhëtuar në Kubë.