Treni përplas një makinë, 30-vjeçarja përfundon në spital

Dje në mesditë në linjën hekurudhore Veles-Koçani, në një pikëkalimi rrugor afër fshatit Lozovë, ka ndodhur një aksident mes një treni të udhëtarëve dhe një makine. Treni është përplasur me makinën me targa të Shkupit.

Siç informojnë nga MPB, makina po drejtohej nga 30-vjeçarja I.B. nga fshati Malino, e cila pas lëndimeve të marra nga aksidenti është transferuare në Spitalin e Velsesit.