Tre të arrestuar në Durrës, qëlluan me thikë një maroken

Policia e Durrësit ka vënë në pranga 3 persona, të cilat akuzohen si autorë të një sulmi me thikë ndaj një shtetasi nga Maroku.

Policia ka bërë të ditur se ka vënë në pranga shtetasit me iniciale . K., 30 vjeç, J. K., 29 vjeç dhe H. H., 17 vjeç.

“Në bashkëpunim me njëri-tjetrin, më datë 03.12.2020, në lagjen nr.13, Plazh, kanë goditur me mjete të mprehta, shtetasin maroken A. A., 26 vjeç, i cili ndodhet në spital nën kujdesin e mjekëve, jashtë rrezikut për jetën”, bën të ditur policia shqiptare.