Thaçi e fton sërish në takim Albin Kurtin

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, e ka ftuar sërish në takim liderin e Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, disa orë pasi partia e Kurtit tha se ai nuk mund të marrë pjesë në takimin e parë që e kishte ftuar presidenti, për të premten në ora 13:30.

Përmes një postimi në Twitter, presidenti Hashim Thaçi, tha se “ai (Albin Kurti) nuk u paraqit në zyren time siç pritej. Sidoqoftë, shumë shpejt do të pasojë një ftesë e re. Unë përsëri u bëj thirrje të gjithëve të mos vonojnë formimin e Qeverisë së re të Republikës së Kosovës. Populli dhe aleatët tanë presin më shumë”, ka shkruar Thaçi.