Tërmet në Shqipëri

Një tërmet është regjistruar mëngjesin e kësaj të shtune në Vlorë.

Sipas IGJEUM epiqendra e tërmetit ka qenë në Selenicë, ndërsa magnituda ishte 3.3 ballë, kurse thellësia fokale 23 km, shkruan Abcnews, transmeton Klankosova.tv.

Të herëpashershme kanë qenë tërmetet gjatë ditëve të funtit në vend.

Më 4 maj u ndjenë 2 tërmete. I pari ka qenë 3.4 në Lezhë dhe 3.5 tërmeti i dytë në Shkodër.