Tërmet në Elbasan, Lëkundjet zgjatën disa sekonda, shkaktuan frikë te qytetarët

Disa lëkundje tërmeti janë regjistruar pas mesnatës së kaluar në Elbasan. Lëkundjet kanë qenë me magnitudë 3.5 të shkallës rihter, ndërsa e kishin epiqendrën 5 km në Verilindje të Peqinit dhe 29 km në Jug të kryeqytetit.

Tërmeti është ndjerë në disa qytete si Elbasan, Tiranë, Lushnje dhe Berat.

Lëkundjet kanë zgjatur disa sekonda dhe kanë shkaktuar frikë te qytetarët, por fatmirësisht nuk raportohet për të lënduar apo dëme materiale.

Termettt